DGS kursuna gitmeden evde ya da özel ders öğretmeniyle hazırlanan ve hedeflediği bölümü/okulu kazanan bir çok öğrenci tanıdım. Muhtemelen sizlerinde şimdi dek tanıdığınız, tanıdığınızın tanışı olan veya internet mecmuasında denk geldiğiniz birileri vardır. Birileri başardığınına göre sizde başarabilirsiniz. Şayet istikrarlı olup, yeterli bir çalışma temposuna ayak uydurabilirseniz. Evde hazırlanmanın en zor yanı bu saydığım iki durum. Yani istikrar yani süreklilik. Bir diğeri istediğiniz bölüm/okul için yeterli çalışma yani yeterlilik. DGS kursu veya özel ders öğretmeni size süreklilik yani istikrarı vaad edebilir. Yeterli çalışma konusu ise kısmı olarak sizin kontrolünüzde. Kurs veya öğretmen sizi maçta tutarken, maçta gol atmak ya da gol yemek yüzdece yüksek bir oranda sizin elinizde.

Özel ders nokta atışı hedefler için ideal bir eğitim modelidir. Eksiklerinizin uzman gözüyle tespiti ve giderilmesi için gayreti zamanı kısıtlı kişiler için idealken DGS kurslarının en olumlu yanı ise sınava hazırlandığınızı size sürekli hatırlatmasıyla birlikte, kitle içerisinde ki mevcut gelişmenizi görmenizi “deneme sonuçları” aracılığıyla sizlere sunmasıdır. Bu iki ayrı hizmeti evde edinmeniz çok zor ama imkansız değil.

Yolunuzu bulmanız sizin ellerinizde. Ben bir çok başarı öyküsüne denk geldim, geliyorum ve muhtemelen denk gelmesi muhtemel….

231 total views, 0 views today

© 2008-2016 | Coşkun Hoca | Matematik, Fizik, Geometri Birebir Özel Ders